نقد ها و ناگفته هایی را که باید گفت :

آمده ایم تا در بهبود فضای رسانه ای موسیقی ایران تاثیر مثبتی – هر چند کوچک – بگذاریم و تمام تلاشمان این است که یک رسانه حرفه ای و تاثیر گذار در حوزه موسیقی باشیم.

“ریتم آینده ” به هیچ نهاد، ارگان و موسسه ای وابسته نیست و از حیث مادی و معنوی به صورت کاملا خصوصی و مستقل اداره می شود.

اطلاع رسانی سالم و صحیح و ارائه تحلیل و همچنین گفت وگو با اهالی موسیقی و کارشناسان این حوزه با هدف کمک به بهبود و اصلاح موسیقی ایران درعرصه های تولید، توزیع و مدیریت از مهم ترین اهداف و وظایفی است که برای خود تعریف کرده ایم.

تلاشمان بر آن است که علاقه مندان جدی موسیقی درهر جایگاهی بتوانند از سایت استفاده کنند. علاقه مندان جدی موسیقی مخاطبان اصلی سایت اند و موسیقی دانان و هنرمندان، تهیه کنندگان ، اهالی رسانه و… نیز از مخاطبان مهم سایت به شمار می آیند.

وظیفه اجتماعی ما ایجاب می کند کشف و بیان حقیقت سرلوحه کارمان باشد. ما کاری را که به گمانمان صحیح است انجام خواهیم داد. خود را ملزم به مصلحتی جز این سه مصلحت نمی دانیم؛ مصالح کلان مملکت، مصلحت موسیقی ایران و مصلحت رسانه خودمان .قانون اساسی، قوانین رسمی کشور و قانون مطبوعات تنها قوانینی هستند که خود را موظف به مراعات آن میدانیم و وهیچ قانون نانوشته و غیررسمی دیگری را به رسمیت نمی شناسیم. طبعا احترام به آداب و سنن و اعتقادات مذهبی را هم بر خود فرض می دانیم.

از ورود به حریم خصوصی اشخاص پرهیز خواهیم کرد و حیثیت شخصی افراد را محترم خواهیم شمرد.تلاش می کنیم امانتداری را به عنوان یکی از اصول اخلاقی و حرفه ای رعایت کنیم. چه در قبال مخاطبانمان و چه در قبال آنها که با ما مصاحبه می کنند و خبر می دهند.

از اتفاقات و رویداد های اثر گذار و خوب موسیقی حمایت می کنیم و نقد و تحلیل هایمان همگی با هدف کمک به کلیت موسیقی است و موسیقی را ناگزیر می دانیم که به نقد تن دهد. بر این باوریم که کمبود تحلیل یکی از مشکلات مهم موسیقی می باشد و رسانه ها می توانند این خلا را چه در حوزه تولید ، پخش ، کنسرت و چه در حوزه مدیریت پر کنند. از این رو “ ریتم آینده ” تلاش می کند در حوزه نقد و تحلیل که از دل یادداشت ها، نقدها، گفت و گوها و گزارش ها بیرون می آید، فعال تر باشد گرچه از خبر نیز چشم پوشی نخواهد کرد.

سرعت به شرط دقت و صحت و تلاش برای تولید محتوای اختصاصی در کنارنقل از مطالب و اخبار سایر رسانه ها مبنای کار “ریتم آینده” خواهد بود. تلاش می کنیم پایبندی به اصل سرعت مانع کوشش برای جستجو و اطمینان از صحت و سقم خبر پیش از انتشار نشود ولی اگر اشتباهی مرتکب شویم مسلما خود را موظف می دانیم در اسرع وقت آن را اصلاح کنیم.

صحت، دقت و سرعت ارکان اصلی محتوایی سایت اند. اتفاق مهم و مبارکی که می تواند در هر رسانه ای رخ دهد، مورد اعتماد قرار گرفتن توسط مخاطبان است. ما نهایت تلاش خود را صرف خواهیم کرد که با رعایت اخلاق چه درساحت عمومی و چه درحوزه اخلاق رسانه مورد اعتماد مخاطبانمان، اعم از علاقمندان موسیقی ، دست اندرکاران تولید موسیقی و همکاران رسانه ای قرار بگیریم. معتقدیم نقد جدی و موشکافانه که یقینا عاری از توهین و سرشار از استدلال و منطق است، می تواند کمک حال خانواده عرصه موسیقی باشد و اطمینان داریم اهالی موسیقی و مسئولین خردمند هرگز از نقد جدی و منطقی – حتی اگر منفی قلمداد شود- نخواهد هراسید و نخواهد رنجید. همانقدر که موسیقی کاریست جدی، کار رسانه ای هم همینطور است و اگر جدی تر نباشد کمترجدی نیست.

آمده ایم تا بمانیم . به رسانه های مشابه خودمان احترام می گذاریم و تلاش های آنان را ارج می گذاریم. براین باوریم که نه ما جای آنها را تنگ خواهیم کرد و نه آنها جای ما را. به همین خاطر از تعامل و همکاری صمیمانه با آنان استقبال می کنیم ولی طبعا از هیچ کوششی برای ارتقای سایت خودمان و بهتر شدن هرروزه “ریتم آینده” فروگذار نخواهیم کرد.
فاطمه واشقانی فراهانی - صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی ریتم آینده